• تهران - خیابان خواجه عبدالله انصاری - خیابان ابوذر شمالی - پلاک 66
  • 021-22890039

هات داگ چیست ؟

هات داگ چیست : ساندویچ هات داگ یکی از فست فودهای مشهور و محبوب در میان مردم سراسر جهان بوده، از جمله قدیمی ترین غذاهای فراوری شده به حساب می آید و نوع خاصی از سوسیس است.

 

هات داگ چیست

 

سال 1893 نقطه عطف تاریخ هات داگ

یک نمایشگاه جهانی در ایالت شیکاگو در سال 1993 برپا شد تا چهارصدمین سالگرد وارد شدن کریستوف کلمب به آمریکا در آن جشن گرفته شود. افرادی که برای شرکت در این جشن به این ایالت سفر کرده و تعدادشان نیز بسیار زیاد بود در هنگام گرسنگی اقدام به خریدن هات داگ می کردند. دلیل محبوبیت هات داگ این بود که:

  1. بسیار خوشمزه بود.
  2. قیمت آن پایین بوده و جزو غذاهای ارزان به شمار می رفت.
  3. خوردن آن راحت بود.

هات داگ و بیس بال!

سوسیس هات داگ در سال 1893 تبدیل به غذای استاندارد در ورزشگاه های بیسبال شد؛ مشهور است که صاحب یک کافه در شهر سنت لوئیس این رسم را به وجود آورد زیرا صاحب یک تیم بیسبال بوده و یک مهاجر آلمانی نیز بود.

اختراع نان های مخصوص هات داگ

در اختراع نان های هات داگ نیز رد پای مهاجران آلمانی به چشم می خورد! اختراع این نان ها به سال 1904 بر می گردد در این زمان افراد زیادی برای خرید هات داگ به مغازه آنتون در یک نمایشگاهی که در ایالت لوئیزیانا برگزار شده بود می رفتند. به دلیل جلوگیری از سوزش دست افراد در اثر داغ بودن بیش از اندازه هات داگ ها، آنتون به مشتری های خود دستکش می داد اما چون مشتری ها دستکش ها را برنمی گرداند او از یکی از دوستان نانوای خود تقاضای کمک نمود.

دوست آنتون برای حل این مشکل اقدام به پخت نان هایی می کرد که دقیقاً اندازه هات داگ ها بودند، با این کار دیگر دست افراد نمیسوخت.

دیگر مهاجران آلمانی نیز بعدها برای سرو هات داگ از این نوع نان ها استفاده نمودند به این ترتیب این نان ها به تدریج در فرهنگ آمریکایی ها نیز جا افتاد.

دلیل نامگذاری سوسیس هات داگ

داستان های زیادی در رابطه با اینکه واژه هات داگ اولین بار چگونه اختراع شد وجود دارد؛ از جمله مشهورترین این داستان ها این است که عده ای از دست فروشان خیابانی در سال 1901 مشغول به فروش سوسیس داشهوند و ترغیب مشتریان به خرید آن بودند. در این لحظه یک کارتونیست مشغول به کار در روزنامه در حال گذر از محل مورد نظر بود که با دیدن آن صحنه کارتونی از فروشنده ها رسم کرد و به دلیل اینکه تلفظ درست داشهوند را نمی دانست به جای آن، از کلمه هات داگ استفاده نمود. هرچند عده کثیر دیگری بر این عقیده هستند که در دهه 1800 کلمه داگ به معنای سوسیس شده بود.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *