• تهران - خیابان خواجه عبدالله انصاری - خیابان ابوذر شمالی - پلاک 66
  • 021-22890039

درباره بهترین هات داگ فروشی

برای تجربه یک ساندویچ هات داگ لذیذ باید به بهترین هات داگ فروشی در تهران یا شهر محل سکونت خود مراجعه کنید در غیر اینصورت علاوه بر خوش طعم نبودن ساندویچ هات داگ ممکن است سلامت تان به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در هات داگ فروشی یا عدم استفاده هات داگ فروشی مورد نظر از مواد اولیه و سوسیس های هات داگ تازه و مرغوب به خطر بیافتد.

 

بهترین هات داگ فروشی

 

ساندویچ هات داگ چیست ؟

هات داگ نوعی سوسیس است که بسیاری مبدا آن را کشور آلمان و کشور فرانکفورت می دانند به همین دلیل است که به آن سوسیس فرانکفورتر نیز گفته می شود البته باید بگوییم برخی نیز این ادعا را رد کرده و مبدا پیدایش این سوسیس را شهر کوبورگ واقع در کشور آلمان می دانند.

هات داگ به دلیل طعم فوق العاده و قیمت ارزانی که داشت به سرعت به غذایی محبوب در سایر کشورهای اروپایی و به ویژه آمریکا و سایر کشورهای جهان از جمله کشور خودمان ایران تبدیل شد،. ساندویچ هات داگ هنوز هم محبوبیت خود را از دست نداده و طرفداران بی شماری در سراسر جهان دارد.

تهیه ساندویچ هات داگ

برای سرو ساندویچ هات داگ ، ابتدا باید سوسیس هات داگ با توجه به صلاحدید سرآشپز سرخ یا آبپز شده و سپس درون نان های مخصوصی قرار گیرد. این روش در واقع ساده ترین و ابتدایی ترین روش طبخ هات داگ است.

امروزه ساندویچ هات داگ در انواع مختلف هات داگ تنوری، هات داگ پنیری و هات داگ با قارچ و پنیر به طرفداران این غذای فرآوری شده ارائه می شود.

برای طبخ ساندویچ هات داگ پنیری که یکی از پرطرفدارترین انواع ساندویچ هات داگ است ابتدا شیارهایی به منظور قرار گرفتن بهتر پنیر در سوسیس، بر روی هات داگ ایجاد شده و سپس مقداری پنیر چدار بر روی آن ریخته می شود. در مرحله بعدی سوسیس در تنور یا فر قرار گرفته و بعد از پخت درون نان قرار می گیرد. بیشتر هات داگ فروشی ها از جمله رستوران هات داگ رسیس در کنار سوسیس موادی همچون گوجه فرنگی، خیار شور و غیره قرار داده و در کنار ساندویچ سس های متنوعی همچون کچاپ، مایونز و غیره ارائه می دهند که به لذیذ تر شدن هرچه بیشتر ساندویچ کمک می نماید.

 

 

انتخاب بهترین هات داگ فروشی

برای انتخاب بهترین هات داگ فروشی در شهر تهران یا شهری که در آن سکونت دارید باید ویژگی های ذیل را مد نظر قرار دهید:

  • محیط آن تمیز و استریل باشد.
  • مواد اولیه به کار رفته در آن سالم و تازه باشند.
  • پرسنل مشغول به کار در هات داگ فروشی بهداشت را رعایت نموده و با مشتریان برخورد خوبی داشته باشند.
  • سرویس دهی به بهترین نحو ممکن صورت گرفته و تحویل غذا با تاخیر همراه نباشد.
  • دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد و غیره.

نحوه انتخاب بهترین هات داگ فروشی

با توجه به ویژگی های ذکر شده در بالا و با انجام مراحل ذیل می توانید بهترین هات داگ فروشی را انتخاب کنید:

  • از اسامی هات داگ فروشی های تهران یا شهر محل سکونت خود یک لیست کامل و جامع تهیه کنید؛ این کار را می توانید با تحقیق از آشنایان، جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی انجام دهید.
  • به هات داگ فروشی های مورد نظر مراجعه کرده از مشتریان در رابطه با میزان رضایت شان از خدمات ارائه شده بپرسید، فضای رستوران را از نظر آرام و تمیز بودن مورد سنجش قرار دهید و غیره.

 

 

تاریخچه هات داگ

در سال 1893 در ایالت شیکاگو یک نمایشگاه جهانی به مناسبت جشن گرفتن چهارصدمین سالگرد ورود کریستف کلمب به آمریکا برپا شد که تمام افراد شرکت کننده در این جشن که تعدادشان نیز بسیار زیاد بود هنگام گرسنگی هات داگ خریده و می خوردند که همین امر موجب تبدیل شدن سال 1893 به نقطه عطف تاریخ هات داگ شد. دلیل محبوبیت هات داگ را می توان لذیذ و خوشمزه بودن، راحت بودن خوردن و قیمت بسیار پایین آن دانست.

همچنین در سال 1893 سوسیس هات داگ در ورزشگاه های بیسبال به عنوان غذای استاندارد تبدیل شد. بسیاری از افراد معتقدند که این رسم را یک مهاجر آلمانی که صاحب یک کافه و همچنین یک تیم بیسبال بود به وجود آورد.

نان های هات داگ چگونه اختراع شدند؟

با توجه به گفته ها و شواهد موجود اختراع نان هات داگ نیز توسط آلمانی ها صورت گرفته است.

در سال 1904 که بر اساس گفته ها سال اختراع نان هات داگ است اشخاص زیادی در نمایشگاهی واقع در ایالت لوئیزیانا برای خرید سوسیس هات داگ به مغازه آنتون مراجعه می کردند. آنتون برای جلوگیری از سوختن دست مشتریان در اثر داغ بودن هات داگ دستکش هایی به آن ها می داد که در بیشتر موارد بازگردانده نمی شدند و همین امر موجب شد تا آنتون از دوست خود که نانوا بود کمک بخواهد.

دوست نانوای آنتون نان هایی که دقیقاً اندازه هات داگ بودند پخت. با این کار سوسیس در داخل نان ها قرار گرفته و دیگر دست مشتریان نمی سوخت. اینگونه شد که نان هات داگ اختراع شد.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *